Z udziałem ponad 300 zawodników na poznańskim torze regatowym Malta odbyły się 26 Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w kajakarstwie klasycznym. Gwiazdą imprezy okazała się uczennica naszej szkoły, tarnobrzeżanka Magdalena Szczęsna. Już pierwszego dnia zawodów w konkurencji K-1 na dystansie 500 m. była najszybsza. Dzień później znów w „jedynkach” triumfowała na dystansie 1000 m. Natomiast ostatniego dnia regat Magda swój trzeci złoty medal i trzeci tytuł Mistrza Polski juniorek wywalczyła na dystansie 5000 m.
Potrójne mistrzostwo Polski Magdy to największy sukces naszego klubu, ale również historyczny wyczyn w historii tarnobrzeskiego kajakarstwa, gdyż nie było jeszcze zawodniczki, która by tak zdominowała swój rocznik na 3 dystansach – nie kryje zadowolenia trener tarnobrzeskich kajakarzy – Piotr Kwasek oraz prezes Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg – Małgorzata Kwasek.
Równolegle toczyła się rywalizacja w kategorii juniorów młodszych, gdzie nasi mistrzowie wioseł też mocno zaznaczyli swoją obecność. Dwukrotnie na podium stawała Zuzanna Błażejczak, która najpierw w konkurencji K1 była trzecia sięgając po brąz na dystansie 500 m., a dzień później zdobywając srebro i tytuł wicemistrzyni kraju w konkurencji „jedynek” na 3000 m.
Z dobrej strony pokazała się Urszula Opałka w „jedynkach” plasując się na 4 miejscu w finale B dystansu 500 m. i dopływając jako 9 w finale A dystansu 3000 m.
Dodatkowo dwie zawodniczki zostały powołane na zgrupowanie kadry narodowej PZKaj. Wierzę, że taki sukces zostanie dostrzeżony i najbliższym czasie doczekamy się kolejnych „naśladowców” Magdy i Zuzy.